בלוג הרצאות צור קשר מהעיתונות והמלצות דף הבית  
 

קבוצות תמיכה

        

למרות יתרונותיו הרבים של הטיפול הפרטני, רבים חשים שהוא אינו מתאים להם. אם אתם ביניהם, ייתכן, כי דווקא קבוצה עם עוד אנשים כמוכם, היא המקום בשבילכם.

עבודה רגשית בקבוצה מפיגה את הבדידות, ומקנה תחושה כי יש שם מישהו כמוכם, שמבין מה עובר עליכם. מכאן קל להכיר, להתקרב, לחלוק ולקבל סיוע ויעוץ הדדי.

הכח של מה שנלמד מקבוצת השווים, החברים בקבוצה, הוא רב ערך, וכך גם הכח שתגלה/י בעצמך בעזרת הקבוצה. בין חברי הקבוצה מתפתחת אינטימיות, אשר תומכת בהם ברגעים משמעותיים בחייהם.

במסגרת זו נפגשים עד שנים עשר אנשים, הנמצאים בסיטואציה דומה לשלכם. הפגישה נערכת בדרך כלל בשעות הערב, ונמשכת כשלוש שעות. הקבוצה יכולה להחליט על תדירות המפגשים, כשהתדירות המינימאלית, המאפשרת תהליך, היא פעם בחודש. אפשר, ולעיתים רצוי, לשלב טיפול פרטני עם הפגישות בקבוצה.. פרק הזמן המינימאלי לעבודת קבוצה הוא שתים עשרה פגישות (כאשר פגישה ראשונה היא להתנסות ולהכרות), אך הקבוצה יכולה להחליט להמשיך מעבר לכך.

קבוצות התמיכה מתחלקות על פי המשותף למשתתפים למשל - חולים במחלה קשה, מטפלים בחולים במחלה קשה, ומתמודדים עם אובדן.

הפעילות בקבוצה תלויה בקצב ובנושאים שמתאימים למשתתפים. מושתתת על שיחה חופשית המקדמת עיבוד נושאים מכבידים, שחברי הקבוצה מוזמנים להעלות, ופעילות יזומה, יצירתית או אחרת, בהנחייתי.

והכי חשוב - ההפסקה, להכיר, להפגש וליצור קשרים תומכים חדשים. בסופו של דבר זהו מפגש בין אנשים, שהתחברו דרך הכאב המשותף. זהו חיבור עמוק, שדבר לא ישתווה לו. ייתכן, כי מסע הצמיחה האישי שלך, מתחיל דווקא בקבוצה.


 


 
 
טל' 052-3443566 shlomit@shlomitku.com ליצירת קשר - שלומית קרן עוזיאל