בלוג הרצאות צור קשר מהעיתונות והמלצות דף הבית  
 

הרצאות


  הרצאות והופעות בכנסים מקצועיים  


  • 2013 אובדן, שכול וחוסן נפשי בחברה הישראלית (סדנה).
  • 2011 הכשרת תומכים בקהילה במועצת משגב (תוכנית מר"ב).
  • 2009 עמותת תמיכה- האגודה הישראלית לטיפול תומך (פליאטיבי).
  • 2007 המכון הגנטי שיבא תה"ש. (צוות רפואי).
  • 2006 עמותת אית"ן לתסמונות נדירות – כנס רופאים ומשפחות.

      

הרבה על חיים, מעט על מוות

בהרצאה משולב הסיפור האישי של התמודדות עם מחלת ילד, מוות ובחירה בחיים עם נקודת מבט של מטפלת, והתבוננות ממקום רוחני שנותן פרספקטיבה נוספת.

השיתוף בחוויה מאפשר למידה מעצם החשיפה לחוויה האישית, תובנות על הצרכים של מי שמתמודד, ומקומם של אנשי המקצוע.

ההרצאה מכוונת לחזרה לחיים בשמחה ובאהבה, ונתפרת בהתאם לקהל ולמטרת ההרצאה כגון: רופאים, אנשי טיפול רגשי, אנשי שיקום, בני משפחה שחוו מחלה ואובדן ועוד. ההרצאות מלוות במצגת. ניתן לשלב פעילות יצירתית/חוויתית/סדנאית, וכמובן זמן לשאלות.

בין הנושאים המרכזיים של ההרצאות –

החוויה של מחלה מאימת חיים במשפחה – המציאות המורכבת, שקשה להבינה עד שלא חווים אותה. איש משפחה ההופך למטפל, שידיו מלאות. משפחות, שהולכות לאיבוד וזקוקות לכישורים ניהוליים, להבנה רפואית, ליכולת לעמוד מול רשויות, להיות אסרטיביים, לגייס משאבים. התמודדות עם מציאות שלא כל אחד כל אחד יכול לעמוד בה. מורכבות קבלת העזרה, מקום הקהילה.

היבטים רגשיים במשפחה של חולה במחלה מאימת חיים – המקום של ההכחשה, ההדחקה והניתוק מול מתן הבשורה, הבנתה והתפקוד עימה. תיאור סגנונות שונים של התנהלות. מקום הלהיות מול הלעשות. שבר זוגי, שבר משפחתי.

מוות - איך להכין משפחה וילדים? ההיבט הרוחני - מתי רלוונטי? החוויה האישית.

האבל והקימה ממנו – חוויה אישית, חוויות מהקליניקה. המקום של בחירה מודעת, תפיסת חיים, אפשרות של השענות על אבל. בדיקה האם פוסט טראומה מעורבת כהערכה להמשך אופי הטיפול. מקום המשמעות והאמונה.

לידה אחרי אבל - האם בהכרח במקום המת?

 


 


 

מכתב תודה על הרצאה   התרומה שקיבלתי משלומית הייתה אדירה. אם זה הסיפור המרתק והמטורף שהיא ובעלה עברו עם משפחתם, ואם זה תעצומות הנפש
קרא עוד  
טל' 052-3443566 shlomit@shlomitku.com ליצירת קשר - שלומית קרן עוזיאל